Bezpłatne kierunki medyczne w roku szkolnym 2022/23

Szkoły medyczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia. Wybór kierunku medycznego to świetny sposób na to, aby zagwarantować sobie stabilną pozycję na rynku pracy, dobrze zarabiać, ale też pomagać innym osobom. Jeśli szukasz szkoły medycznej w Krakowie, zdecyduj się na naukę w Centrum Kształcenia Faber. Czesne w naszej szkole wynosi 0 zł!

Jakie są korzyści nauki na kierunkach medycznych?

Korzyści z wyboru szkoły medycznej jest wiele, ale ważne jest, by pamiętać, że należy w pełni poświęcić się studiom. Kierunki medyczne są wymagające, ale w zamian zapewniają niesamowitą karierę, która daje mnóstwo satysfakcji!

Jakie są zalety kształcenia się w kierunku medycznym?

  • wysokie wynagrodzenie
  • możliwość pracy na własnych warunkach (własna działalność gospodarcza)
  • brak problemu ze znalezieniem pracy
  • satysfakcja z pomagania pacjentom

Jakie kierunki znajdziesz w szkole medycznej Faber?

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy to osoba, która pomaga osobom niepełnosprawnym fizycznie lub umysłowo rozwijać umiejętności i prowadzić samodzielne życie. Osoby pracujące w tym zawodzie oceniają pacjentów i zapewniają leczenie, aby pomóc im wyzdrowieć po urazach lub chorobach. Terapeuci współpracują również z innymi profesjonalistami w celu koordynowania usług w procesie rehabilitacji danej osoby. Zatrudnienie można znaleźć w szpitalach, klinikach czy szkołach. Mogą również pracować samodzielnie w domu lub w prywatnym gabinecie.

Technik masażysta

Po ukończeniu kierunku „technik masażysta” absolwent może wykonywać fizjoterapię i masaż. Na zajęciach szeroko poruszana jest wiedza na temat ludzkiego ciała, anatomii i fizjologii oraz z zakresu różnych technik masowania. Masażyści odpowiadają za masaże pacjentów, którzy wracają do zdrowia po operacji lub chorobie. Wykonują również lekką fizjoterapię dla pacjentów z pewnymi urazami lub chorobami, które nie wymagają ingerencji chirurgicznej, odpowiadają również za leczenie bólu i redukcję stresu. Absolwent kierunku może znaleźć pracę w szpitalu, salonach SPA, przychodniach.

Opiekun medyczny

Opiekun medyczny opiekuje się pacjentem z przewlekłą chorobą lub niepełnosprawnością. Pomaga zarządzać potrzebami opieki i wsparcia psychicznego pacjenta. Odpowiada również za przypominanie o lekach, koordynowanie wizyt lekarskich i towarzyszy pacjentom podczas pobytu w szpitalu. Jest to praca, która wymaga współczucia i cierpliwości, a także umiejętności samodzielnej pracy i zarządzania wieloma zadaniami jednocześnie.

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna to osoba, która zapewnia pacjentom profilaktyczną opiekę stomatologiczną. Higienistka może czyścić zęby, usuwać płytkę nazębną i zapewnia pacjentom opiekę stomatologiczną. Jest odpowiedzialna za zapobieganie chorobom jamy ustnej, m.in. chorobom dziąseł i próchnicy. Zapewnia również edukację na temat tych zagadnień.

Niektóre typowe zadania higienistki stomatologicznej to:

– zapewnienie pacjentom edukacji w zakresie zdrowia jamy ustnej
– usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z zębów
– polerowanie zębów substancjami ściernymi

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna to osoba, która pomaga stomatologowi w jego obowiązkach. Jest odpowiedzialna za przygotowanie unitu stomatologicznego i pomoc w opiece nad pacjentem.

Asystenci stomatologiczni są odpowiedzialni za wiele różnych zadań, w tym:

– przygotowanie unitu dentystycznego i sterylizacja narzędzi
– czyszczenie i dezynfekcja instrumentów i narzędzi
– asystowanie dentyście podczas zabiegów na pacjentach, takich jak skaling, wypełnienia, usuwanie zębów itp.
– przygotowanie sprzętu do zabiegów

Ortoptystka

Ortoptysta odpowiada za leczenie oraz badanie narządu wzroku w zakresie zeza, niedowidzenia, zaburzeń wzroku. Ma pod swoją opieką również osoby po operacjach zeza i urazów w obrębie oczodołów. Ortoptyści znajdują zatrudnienie w gabinetach okulistycznych, ortoptycznych, poradniach leczenia zeza i patofizjologii widzenia oraz w zakładach optycznych.

Jak się więc okazuje, możliwości poprowadzenia swojej kariery w branży medycznej jest dużo. Zachęcamy więc do szczegółowego zapoznania się z kierunkami i do zapisu – czesne za wszystkie wymienione wyżej kierunki to 0 zł!