Blog

 • Opiekun w Domu Pomocy Społecznej – charakterystyka zawodu

  W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat starzenie się społeczeństwa stało się zjawiskiem uniwersalnym na całym świecie. Jest to wynik wydłużania się ludzkiego życia, ale też postępu cywilizacyjnego. Szacuje się, że w Polsce w 2050 r. aż 32,7% będą stanowiły osoby po 65. roku życia. Z tego też powodu z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na opiekunów w DPS. Otwarcie można więc

 • Czym zajmuje się na co dzień technik usług kosmetycznych?

  Lepszy standard życia oraz większa świadomość Polaków w kwestii dbania o swój wygląd sprawiły, że technik usług kosmetycznych jest aktualnie bardzo popularnym kierunkiem w naszej szkole policealnej. Dlaczego warto zdecydować się na ten zawód? Czym zawodowo zajmuje się osoba, która ukończyła ten kierunek?

 • Jak zostać opiekunem medycznym?

  Opiekun medyczny to zawód przyszłości. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że społeczeństwo się starzeje i z roku na rok coraz więcej osób jest potrzebnych do opieki nad starszymi osobami. Jak w takim razie zdobyć ten zawód? Dlaczego warto postarać się o uprawnienia do jego wykonywania?

 • Technik optyk – informacje o zawodzie

  Cyfryzacja kolejnych stref naszego życia doprowadziła do tego, że wady wzroku dotyczą coraz większej i młodszej grupy ludzi. Nikogo nie dziwi więc fakt, że technik optyk jest bardzo pożądanym zawodem na rynku pracy. Jakie umiejętności powinien posiadać technik optyk? Jak zdobyć ten zawód?

 • Higienistka stomatologiczna – czym się zajmuje?

  Większa świadomość w zakresie dbania o higienę jamy ustnej i zębów sprawia, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie nie tylko na lekarzy dentystów, ale także na higienistki stomatologiczne. Są to bowiem osoby, które także biorą udział w procesie badania stomatologicznego, mimo że odgrywają nieco dyskretniejszą rolę w porównaniu do stomatologów. Czym w takim razie zajmuje się higienistka stomatologiczna?