• Podnoszenie kwalifikacji w liceum dla dorosłych – dlaczego warto?

Różne sytuacje losowe, jak np. wczesne macierzyństwo czy poważna choroba członka rodziny, mogą sprawiać, że nauka w szkole podstawowej czy zawodowej musi zostać przerwana. W dorosłym życiu osoby, które nie mają świadectwa dojrzałości, mogą mieć z tego powodu trudności ze znalezieniem wymarzonej pracy. Co w takiej sytuacji zrobić? Pogodzić się ze swoim losem? Oczywiście, że nie. Rozwiązaniem tego problemu jest

• Kompetencje miękkie – jak rozwijać?

Współczesny rynek pracy jest wymagający. Pracodawcy szukają pracowników, którzy mogą się pochwalić nie tylko wiedzą i doświadczeniem z danej branży, ale też umiejętnościami interpersonalnymi i szeroko pojętymi kompetencjami miękkimi. O jakich kompetencjach dokładnie mowa? Jak zdobyć umiejętności, które pozwolą zdobyć wymarzony zawód?

• Ile zarabia kosmetyczka z własnym salonem?

Wiele kobiet, po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia kosmetycznego, zastanawia się nad swoją perspektywą pracy. Stają wtedy przed wyborem: otworzyć własny salon kosmetyczny czy może szukać zatrudnienia na etat? Z pewnością każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, sprawdźmy zatem, czy warto otworzyć własną działalność, z czym się to wiąże i przede wszystkim, na jakie pieniądze można liczyć. Technik usług kosmetycznych –

• 5 cech dobrego masażysty

W obecnych czasach, kiedy większość czasu spędzamy przed ekranami komputerów, dobry masażysta jest na wagę złota. Powszechne problemy ludzkości, takie jak bóle kręgosłupa czy stawów, sprawiły, że masażyści są cenni na rynku pracy, dlatego wybierając swoją drogę zawodową, warto zdecydować się właśnie na ten kierunek kształcenia. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie każdy ma predyspozycje do wykonywania tego zawodu.

• Bezpłatne kierunki medyczne w roku szkolnym 2022/23

Szkoły medyczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pracowników służby zdrowia. Wybór kierunku medycznego to świetny sposób na to, aby zagwarantować sobie stabilną pozycję na rynku pracy, dobrze zarabiać, ale też pomagać innym osobom. Jeśli szukasz szkoły medycznej w Krakowie, zdecyduj się na naukę w Centrum Kształcenia Faber. Czesne w naszej szkole wynosi 0 zł!