Florysta – szkoła policealna – czy warto?

Florysta – szkoła policealna – czy warto?

Florystyka to sztuka tworzenia pięknych kompozycji z roślin, kwiatów i innych elementów natury. Jeśli jesteś osobą kreatywną, z pasją do pracy z roślinami oraz marzysz o zawodzie, który pozwoli Ci wyrazić swoją twórczość, to florystyka może być dla Ciebie idealnym wyborem. Jednym z możliwych kroków na ścieżce do zawodu florysty jest skorzystanie z oferty w szkole policealnej.

Wykonywanie kompozycji florystycznych i nie tylko

Szkoła florystyczna to miejsce, gdzie możesz rozwijać swoje umiejętności i pasję w zakresie florystyki. Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia z kwiatami, nadrobisz wszelkie zaległości. To tutaj zdobędziesz wiedzę na temat różnych gatunków roślin, technik ich pielęgnacji, a także nauczysz się tworzenia wyjątkowych kompozycji kwiatowych, bukietów, wiązanek okolicznościowych i dekoracji z kwiatów żywych czy sztucznych. Ponadto dowiesz się, jak sprzedawać kompozycje, materiały roślinne i inne wyroby.

Florysta – zajęcia praktyczne i teoretyczne

Jak wygląda nauka florysty w szkole policealnej? Z jednej strony czekają Cię zajęcia z teorii dotyczące podstaw florystyki, bezpieczeństwa i higieny pracy, planowania kompozycji florystycznych i dekoracji roślinnych, a także przedmioty w języku angielskim zawodowym. Z drugiej strony odbywają się zajęcia praktyczne, podczas których nauczysz się przygotowywać materiały roślinne i wykonywać kompozycje oraz odbędziesz praktyki zawodowe. Pozwolą Ci one na zdobycie wiedzy, dzięki której z łatwością odnajdziesz się w nowej pracy.

Praca w zawodzie florysty

Po zdaniu egzaminu staniesz się florystą. Co to oznacza w praktyce? Możliwość przyjęcia do pracy wszędzie tam, gdzie wymagana jest umiejętność tworzenia kompozycji kwiatowych:

  • w kwiaciarniach,
  • w firmach, które zajmują się organizacją ślubów,
  • w firmach dekoratorskich, zajmujących się wystrojem lokali, wnętrz, ogrodów,
  • w pracowniach florystycznych.

 

Po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia możesz też założyć własną kwiaciarnię lub firmę. Florysta to zawód, który zawsze będzie potrzebny, nie ma bowiem nic wspólnego z postępem technologicznym. Wykonywanie kompozycji florystycznych, często skomplikowanych, a także bukietów i innych usług związanych z roślinami, to przejaw artyzmu, estetyki i zdolności, które może posiadać tylko człowiek.

Kształtowanie własnego stylu

Jednym z ważniejszych elementów w pracy florysty jest wypracowanie unikalnego stylu. W szkole policealnej na kierunku florysta będziesz miał okazję eksperymentować z różnymi technikami, materiałami i kompozycjami. To doskonała okazja, aby odkryć, co Cię inspiruje i w czym chcesz się specjalizować. Może to być kluczowym atutem w budowaniu własnej marki jako florysty. Ponadto masz szansę uczyć się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży. Dzięki temu zdobędziesz wskazówki i porady, które pomogą Ci uniknąć typowych błędów początkujących florystów.

Szkoła Florystyki w Krakowie

Szkoła policealna kształcąca w zawodzie florysta to miejsce dla tych, którzy interesują się kwiatami, ale też dla osób kreatywnych i z poczuciem estetyki, które pragną rozwinąć swoje kwalifikacje i wyrazić się poprzez różne środki wyrazu twórczego. Jeżeli myślisz o florystyce, sprawdź ofertę szkoły policealnej Faber w Krakowie! Nasza policealna szkoła z pewnością spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci na rozwinięcie swoich umiejętności. To dwa semestry nauki zaocznej i czesne 0 zł. Dołącz do uczestników naszej szkoły policealnej w zawodzie florysta – zapraszamy do kontaktu!