Liceum dla dorosłych – ile trwa? Jak wygląda nauka?

Liceum dla dorosłych – ile trwa? Jak wygląda nauka?

Przeznaczone dla dorosłych liceum ogólnokształcące to forma edukacji, która pozwala poszerzyć horyzonty i uzupełnić wiedzę. Choć powrót do nauki, często po latach, może być dla niektórych trudny, niesie za sobą wiele korzyści. Jak długo trwa nauka w liceum dla dorosłych? I czy warto się zapisać?

Dla kogo jest liceum ogólnokształcące dla dorosłych?

Nauka w liceum jest przeznaczona dla tych dorosłych, którzy chcą przystąpić do zdania egzaminu dojrzałości i zdobyć wykształcenie średnie. Do liceum mogą się zapisać osoby po skończeniu zasadniczej szkoły zawodowej, gimnazjum, szkoły branżowej, ale również dla tych, którzy mają za sobą ośmioletnią szkołę podstawową. Co ważne, liceum jest skierowane do dorosłych w każdym wieku. Nie ma też egzaminów wstępnych – zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Ile trwa liceum dla dorosłych?

Liceum dla dorosłych w Krakowie w Centrum Kształcenia Faber trwa 4 lata, a zajęcia mają miejsce się co 2 tygodnie. Co istotne, jest to liceum zaoczne – zjazdy odbywają się w soboty i niedziele. Dzięki temu każdy może połączyć pracę z nauką. Po zdaniu egzaminu maturalnego absolwent może dodatkowo podnieść swoje kompetencje i zdobyć odpowiednią kwalifikację, np. w szkole policealnej, do której średnie wykształcenie jest już wymagane.

Liceum dla dorosłych – jak wygląda nauka?

A jak wygląda nauka w liceum? Przede wszystkim to szkolenia w małych grupach, co pozwala na indywidualne podejście do każdego. Każdy uczy się z własnej woli, nie ma zatem przymusu ani wielu nieprzyjemności kojarzonych z nauką w standardowej szkole. Program nauczania realizuje podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły ponadpodstawowej. To zatem nauka języka polskiego, podstaw przedsiębiorczości, przedmiotów ścisłych, języka obcego i wielu innych zajęć. Po liceum dla dorosłych uzyskasz świadectwo ukończenia szkoły średniej, a po zdaniu egzaminu dojrzałości zdobędziesz świadectwo maturalne.

Liceum zaoczne – zapisz się i dobierz kurs!

W naszym liceum zaocznym dla dorosłych w Krakowie istnieje możliwość zarówno nauki w szkole zaocznej, jak i zapisania się jednocześnie na kwalifikacyjny kurs zawodowy. Dzięki temu możesz szkolić się w sposób ogólny i przy okazji pod konkretny zawód. To niezwykle korzystna opcja, która pozwala łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami bez tracenia czasu. Po ukończeniu liceum dla dorosłych i jednocześnie kursu otworzy się przed Tobą nowa ścieżka kariery i możliwość lepszych zarobków.

Jeżeli pragniesz zdobyć wykształcenie średnie i przystąpić do egzaminu maturalnego, zapisz się do naszego liceum dla dorosłych już dziś!