Technik usług kosmetycznych – czy warto postawić na szkołę kosmetyczną?

Technik usług kosmetycznych – czy warto postawić na szkołę kosmetyczną?

Kto był kiedyś w gabinecie kosmetycznym, ten wie, że usługi kosmetyczne to szeroki wachlarz zabiegów, związanych zarówno z makijażem czy manicure, jak i pielęgnacją twarzy oraz ciała. Technik usług kosmetycznych to zawód łączący wiedzę teoretyczną z praktycznymi zabiegami, opierającymi się na pięknie i estetycznym wyglądzie. Policealna szkoła kosmetyczna przygotowuje tak panie, jak i panów do pracy w salonie kosmetycznym oraz w wielu innych miejscach, gdzie wykonuje się różne zabiegi pielęgnacyjne. Czy warto szkolić się w tym kierunku?

Jak zostać technikiem usług kosmetycznych?

By zostać technikiem usług kosmetycznych, należy ukończyć kierunek w szkole policealnej kształcący na technika usług kosmetycznych. Wystarczy mieć ukończoną szkołę średnią oraz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki. Absolwent kierunku po zdaniu egzaminu otrzymuje kwalifikację zawodową FRK.04., czyli wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych zajmuje się wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i zabiegów upiększających. To zatem manicure, pedicure, makijaże, pielęgnacja twarzy, dłoni, stóp czy oprawy oka i wiele innych czynności mających na celu poprawę wyglądu. Kosmetolog wykonuje również zabiegi związane z usuwaniem celllulitu, trądziku czy przebarwień. To praca, która może dawać mnóstwo satysfakcji i samospełnienia. Technik usług kosmetycznych powinien cechować się cierpliwością, empatią i zrozumieniem, a także poczuciem estetyki.

Praca po kierunku – technik usług kosmetycznych

Zatrudnienie w branży kosmetycznej to wiele możliwości pracy, i to nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Absolwenci szkoły policealnej na kierunku technik usług kosmetycznych znajdą pracę m.in. w:

  • gabinetach odnowy biologicznej,
  • ośrodkach spa,
  • różnych firmach kosmetycznych,
  • gabinetach urody i masażu,
  • hotelach,
  • drogeriach.

Technik usług kosmetycznych – czy warto?

W dzisiejszych czasach, kiedy to szczególną wagę przykłada się do wyglądu i dobrego samopoczucia we własnym ciele, praca technika usług kosmetycznych jest nieoceniona. Osoba po ukończeniu kierunku może pracować w dowolnym salonie kosmetycznym czy innym miejscu lub też założyć własny gabinet kosmetyczny. Nietrudno o zatrudnienie. Istotną kwestią jest też, ile zarabia technik usług kosmetycznych. W 2023 roku zarobki sięgają nawet do 4500 zł brutto przy zatrudnieniu w pracowni kosmetycznej. Zawód kosmetyczki może przynosić jeszcze większe dochody dzięki założeniu własnej działalności gospodarczej, wykreowaniu marki i ułożeniu odpowiedniego biznesplanu. Można również oferować usługi z dojazdem do klienta, co przyniesie dodatkowe zarobki. Technik usług kosmetycznych daje zatem wiele możliwości na rynku pracy, dlatego też warto szkolić się w zakresie kosmetyki.

Policealna szkoła kosmetyczna w Krakowie

Jeżeli interesuje Cię kierunek: technik usług kosmetycznych, zapraszamy do Centrum Kształcenia Faber, gdzie czeka na Ciebie policealna szkoła kosmetyczna (Kraków)! 4 semestry nauki w trybie zaocznym i czesne 0 zł to nie tylko wygoda dla uczącego się, ale też możliwość zdobycia wiedzy bez dodatkowych kosztów czy kolidowania z codzienną pracą. Dodatkowe praktyki zawodowe doskonale przygotują przyszłego kosmetologa do wykonywania zawodu. Zapraszamy do zapisów do naszej szkoły policealnej w Krakowie!