Jaki kurs księgowości wybrać?

Jaki kurs księgowości wybrać?

Księgowość jest nieodłączną częścią praktycznie każdej branży, dzięki czemu osoby z umiejętnościami księgowymi są stale poszukiwane na rynku pracy. Zatrudnienie na stanowisku księgowego wymaga nie tylko szybkiego posługiwania się liczbami, ale przede wszystkim szerokiej wiedzy z zakresu finansów i praktyki. Nie trzeba ukończyć studiów z ekonomii, aby móc dążyć do stanowiska głównego księgowego. W zdobywaniu odpowiednich umiejętności pomagają też odpowiednie kursy i szkolenia, które są podstawą do zdobywania wiedzy i pięcia się w górę po szczeblach kariery. A zatem: jakie kursy księgowości wybrać?

Dlaczego warto zrobić kursy księgowości?

Kursy księgowości i rachunkowości umożliwiają rozwijanie umiejętności, które są niezwykle przydatne zarówno w karierze zawodowej, jak i w zarządzaniu własnymi finansami. Pozwalają one zrozumieć zasady i techniki związane z rejestrowaniem transakcji finansowych, przygotowywaniem sprawozdań finansowych oraz spełnianiem wymogów z zakresu podatku dochodowego. Posiadanie tych umiejętności może otworzyć drzwi do różnorodnych dróg zawodowych, zwiększyć szanse na znalezienie wymarzonego stanowiska, a także pomóc w prowadzeniu własnego biznesu. Wiedza z zakresu spraw księgowości to stawianie na praktyczne kompetencje i gwarancja zatrudnienia.

Kurs podstaw księgowania, fakturowania i obsługi kasy fiskalnej

Jeżeli nie masz żadnych podstaw związanych z księgowością i nie pracowałeś jeszcze w dziale finansowym, warto zacząć od samego początku. Podstawowy kurs księgowości nie tylko porządkuje wiedzę, ale też uczy najważniejszych umiejętności związanych z finansami. Niezwykle istotne jest też bezbłędne radzenie sobie z kasą fiskalną, co często bywa głównym wymogiem zatrudnienia przez pracodawców. W związku z tym, że każdy przedsiębiorca musi dokumentować i rejestrować swoje działania, obsługa kasy fiskalnej przyda się każdemu, kto zarządza własną firmą. Podobnie jest w przypadku fakturowania. Umiejętność wystawiania faktur to wymóg, bez którego trudno o podjęcie pracy księgowego. Mając podstawy księgowania, można zdobyć zatrudnienie w wielu miejscach, czy to na stanowisku asystenta, czy też na stanowisku młodszego księgowego.

Kurs z zakresu rachunkowości i kurs kadrowo-płacowy

Kurs rachunkowości to kolejne ważne szkolenie, które rozszerza i systematyzuje wiedzę, wzbogacając ją przede wszystkim o rozliczanie kosztów, prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie bilansu i nie tylko. Daje możliwość pracy na stanowisku samodzielnego księgowego. Kurs ten może łączyć się z kursem kadrowo-płacowym, szkolącym o prawie pracy i systemie wynagrodzenia. Kurs z zakresu kadr i płac pomaga przede wszystkim w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej; większość księgowych decyduje się na tego typu szkolenie, zwłaszcza że specjalista ds. kadrowo-płacowych jest potrzebny w każdej firmie. Tego typu szkolenia mogą pomóc każdemu, kto chce założyć własną firmę, jednakże nie ma zbyt dużej wiedzy o przepisach podatkowych czy rozliczaniu kosztów.

Kursy obsługi programów z zakresu księgowości

Praca w biurze rachunkowym czy księgowym wymaga wiedzy, doświadczenia, ale też umiejętności obsługi stosownych programów, które porządkują i ułatwiają pracę z finansami. Jednym z popularniejszych jest program Symfonia, który pomaga w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwem, jest bowiem wykorzystywany do rejestracji i przetwarzania danych. Równie przydatny jest program Płatnik, który umożliwia przede wszystkim wysyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS w formie elektronicznej. Umiejętność obsługiwania tych dwóch programów bardzo ułatwia pracę i może być cenna dla wielu pracodawców.

Kursy księgowości – Kraków

Jeżeli interesuje Cię kurs księgowości, zapraszamy do Centrum Kształcenia Faber do Krakowa! Szkolenia podatkowe, księgowe, związane z fakturowaniem, kasą fiskalną, rachunkowością i nie tylko, przygotują Cię w sposób teoretyczny i praktyczny do wykonywania zawodu. To, jaki kurs wybrać, zależy od stopnia zaawansowania Twojej wiedzy i umiejętności. Nawet jeśli masz już podstawy, warto uporządkować swoje kompetencje, by móc czuć się pewnie w pracy. Zapisz się na wybrany kurs księgowości w Krakowie już dziś!