Kursy medyczne z certyfikatem – gdzie się zapisać? Dlaczego warto się zapisać?

Kursy medyczne z certyfikatem – gdzie się zapisać? Dlaczego warto się zapisać?

W branży medycznej stale brakuje osób do pracy, ponieważ medycyna to bardzo szeroka dziedzina, która wykracza daleko poza samo leczenie ludzi. Co ważne, nie trzeba zostać lekarzem, aby móc szkolić się w jej obrębie. Kursy medyczne nie tylko dają wiedzę na temat działania organizmu, różnych chorób czy ludzkiej psychiki, ale też poszerzają horyzonty myślowe związane z ciałem człowieka i w sposób praktyczny uczą, jak postępować w przypadku chorych, starszych lub dzieci. Na jakie kursy medyczne warto się zatem zapisać i dlaczego?

Opiekun osób starszych – zalety kursu

Proces starzenia się niesie za sobą wiele niedogodności, przez co osoby starsze często nie potrafią radzić sobie same na co dzień. Już samo wstanie z łóżka może okazać się dla nich sporym wyzwaniem, a co dopiero wyjście na zakupy czy ugotowanie obiadu. Zły stan fizyczny może też łączyć się z pogorszoną psychiką, związaną z demencją lub Alzheimerem. Kurs na opiekuna osoby starszej uczy, jak rozmawiać z osobą w podeszłym wieku, w jaki sposób pomagać jej na co dzień i jaką dietę dla niej stosować. Można również dowiedzieć się wiele na temat anatomii człowieka oraz tego, jakie są zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużą zaletą kursu jest to, że nie tylko da on odpowiednie umiejętności potrzebne do zdobycia pracy, ale też ułatwi postępowanie z osobami starszymi w gronie rodziny.

Rejestratorka medyczna – dlaczego warto się zapisać?

W każdej placówce zdrowia, klinice czy przychodni nie obejdzie się bez rejestratorki medycznej. Umawianie wizyt lekarskich jest niezwykle ważnych zadaniem, które organizuje pracę całego centrum medycznego. Oczywiście nie na tym kończą się zadania osoby na tym stanowisku. Kurs daje wiedzę na temat tego, w jaki sposób prowadzić dokumentację medyczną, jak komunikować się z klientem oraz jak współpracować z NFZ. Rejestratorka medyczna musi też znać źródła finansowania świadczeń zdrowotnych oraz wiedzieć, jak chronić dane osobowe pacjentów. Te praktyczne informacje doskonale przygotują każdego do tego typu pracy, a pracy tej z pewnością nie zabraknie – w końcu choroby, niestety, będą istnieć zawsze.

Praktyczny kurs transferowania osób starszych

Osoby starsze często mogą znaleźć się w stanie, w którym nie będą mogły samodzielnie ruszyć się z miejsca. Może to być spowodowane paraliżem, nadwagą, znacznym osłabieniem lub innymi schorzeniami, które mają wpływ na kondycję ciała. Przenoszenie takich osób wcale nie jest proste – wymaga odpowiednich umiejętności pozwalających na bezpieczny, stabilny transfer z jednego miejsca na drugie. Kurs transferowania w praktyczny sposób uczy tych umiejętności. Pokazuje, jak przenosić osobę starszą z wózka inwalidzkiego do toalety bądź łóżka, nie narażając jej na uszkodzenia np. kręgosłupa. Uczy też potrzeb biologicznych, psychicznych i społecznych człowieka, a także pierwszej pomocy przedmedycznej w razie nagłego wypadku.

Korzyści z kursu na opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym

Dzieci wymagają mnóstwo uwagi, a praca z nimi jest niezwykle wymagająca. By zdobyć uprawnienia do pracy w żłobku lub klubie dziecięcym, konieczne jest odpowiednie przeszkolenie. W ramach kursu można dowiedzieć się sporo o rozwoju dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa, a także o psychopedagogicznych podstawach rozwoju jego dojrzewania. Cenna może się również okazać wiedza na temat tego, w jaki sposób stymulować wszechstronny rozwój dziecka, dla którego wszystko wokół jest nowością. Umiejętności związane z opieką łatwo będzie zweryfikować w trakcie praktyk zawodowych. Z dziećmi, tak jak i z osobami starszymi, trzeba umieć się obchodzić, a kurs na opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym nauczy Cię wszystkiego, co należy wiedzieć, by bez obaw móc się nimi zająć.

Refrakcja – nieoceniony kurs dla optyków i ortoptystów

Kurs refrakcji jest dedykowany przede wszystkim optykom i ortoptystom, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat wad wzroku z zakresu refrakcji. W ramach kursu można nauczyć się nie tylko teoretycznych zagadnień związanych z układem wzrokowym i optycznym, refrakcją czy przeprowadzaniem badań, ale też praktycznych umiejętności, takich jak dobór korekcji okularowej, określanie różnych wad wzroku bądź zapis recepty. Dzięki teorii połączonej z ćwiczeniami praktycznymi kurs jest kompletny i w pełni przygotowuje do pracy, dając specjalistom dodatkowe umiejętności w rozpoznawaniu wad wzroku i doborze odpowiednich okularów.

Wszystkie opisane kursy są dostępne w Centrum Kształcenia Faber w Krakowie. Proponujemy profesjonalny tryb nauki, którego wysoka jakość łączy się z niską ceną. Zapewniamy certyfikaty po ukończeniu kursów, które są niezwykle cenne w oczach pracodawców. Zapisz się na wybrany kurs medyczny już dziś!