Żywienie osób starszych (Kraków)

Bardzo wiele osób w podeszłym wieku potrzebuje i poszukuje osoby, która pomoże im nie tylko doraźnie ale również zadba o właściwe odżywianie. Zapraszamy do zapisu na kurs, który w profesjonalny sposób przygotuje do opracowania diety i planu posiłków indywidualnie dopasowanego do potrzeb osoby starszej, często obarczonej chorobami nie tylko wieku podeszłego.

Jak realizowany jest kurs na żywienie osób starszych w Krakowie?

Kurs na żywienie osób starszych może być realizowany na zasadzie nauki dziennej, zaocznej lub wieczorowej, a nawet w formie zdalnej w ramach wykładów online, dzięki czemu każdy nasz kursant może dostosować tryb szkolenia do obowiązków zawodowych. Program kursu „Żywienie osób starszych” został tak opracowany, by w sposób kompleksowy poruszał tematykę związaną z dietą osoby w podeszłym wieku. Harmonogram kursu żywienia osób starszych w Krakowie obejmuje więc nie tylko tematy związane z żywieniem i dietą osób w podeszłym wieku, ale również fizjologię starzenia się i starości, rolę poszczególnych składników pokarmowych i ich znaczenie w leczeniu zaburzeń i chorób wieku starczego.

Szczegóły dotyczące kursu

Po ukończeniu kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności z  zakresu: fizjologii starzenia się i starości, najczęściej występujących zaburzeń i chorób wieku starczego, zasad żywienia osób starszych, zasad żywienia w poszczególnych jednostkach chorobowych osób starszych, wartości odżywczych poszczególnych produktów w diecie i zapotrzebowania kalorycznego osób starszych.

Czas trwania: 30 godzin
System nauki: dziennie, zaocznie lub wieczorowo
Cena: 795 zł

W cenie zapewniamy wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe

Dokumenty wymagane do zapisu:

  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (do wglądu).

Program kursu:

  • fizjologia starzenia się i starości,
  • najczęściej występujące jednostki chorobowe wieku starczego,
  • piramida żywienia – zasady właściwej diet,
  • rola poszczególnych produktów w żywieniu osób starszych,
  • zapotrzebowanie na podstawowe składniki pokarmowe osób starszych,
  • zasady żywieniowe w zaburzeniach i jednostkach chorobowych wieku starczego.

Dokumenty po ukończeniu kursu: 

  • certyfikat ukończenia kursu/szkolenia,
  • zaświadczenie MEN.

Kontakt:
tel. 797 746 786
e-mail: szkolenia@faber.edu.pl

ZAPISZ SIĘ