Florysta Kraków – czesne 0 zł

Florysta 343203

Opis zawodu

Artystyczny i kreatywny zawód z przyszłością czyli florysta – Kraków

Florysta jest zawodem stworzonym dla każdej osoby posiadającej przynajmniej trochę wyobraźni oraz poczucia estetyki. Oferowany przez nas kierunek florysty w Krakowie kierujemy także do osób, które wcześniej nigdy nie zajmowały się kwiatami. Ci, którzy kochają kwiaty i od dawna pasjonują się ich uprawą, z pewnością będą natomiast zadowoleni zdobywając wiedzę i umiejętności, a następnie wykorzystując je w przyszłości, której efektem może być własna pracownia florystyczna.

Profesjonalny florysta zajmuje się kreacją dekoracji roślinnych – od niewielkich kompozycji do rozwiązań na potrzeby indywidualne, po duże projekty i bukiety ślubne. Obejmuje tworzenie bukietów i wieńców, ale także kompozycji roślinnych, które podnoszą estetykę miejsc, w których niezbędne jest odpowiednie rozmieszczenie ozdobnych elementów roślinnych. Florysta zajmie się w tym wypadku kompleksowym upiększeniem każdego wnętrza, wykorzystując techniki florystyki i rośliny doniczkowe oraz cięte. Stosuje zasady kompozycji plastycznej w swojej profesji i wie jak umiejętnie zagospodarować przestrzeń oraz udekorować pomieszczenia. Zadaniem florysty będzie także wizualna oprawa wszelkich uroczystości jak komunia czy imprez jak wesele. Umiejętności florysty pozwalają także dekorować kwiatami takie przestrzenie, jak instytucje państwowe, prywatne firmy, ogródki znajdujące się przy kawiarniach czy różnego rodzaju eventy na świeżym powietrzu lub w lokalach zamkniętych.

Co robić po skończeniu tego kierunku?

Osoby, które skończą kierunek florysta w Krakowie, otrzymają możliwość zatrudnienia w kwiaciarni albo założenia własnej działalności w tej tematyce (np. florystyka ślubna). Na popularności zyskują także firmy dekoratorskie w Krakowie zajmujące się zamawianiem, przygotowywaniem, planowaniem i aranżacją wystrojów wnętrz, ogrodów i przygotowywaniem dekoracji kwiatowych na śluby czy chrzciny.  Jako florysta znajdziesz zatrudnienie w firmach zajmujących się świadczeniem usług w zakresie projektowania wyposażenia ogrodów, a także wszelkich wnętrz przy użyciu dekoracji roślinnych, które mogą składać się z kwiatów ciętych, ale i doniczkowych. Jak można zauważyć, zawód florysty daje naprawdę duże możliwości, dlatego warto podjąć edukację i zapewnić sobie przyszłość, która stanie się nie tylko dobrze opłacalną pracą, ale i pasją, z której można czerpać wiele przyjemności.

Szczegóły związane z kierunkiem FLORYSTA

Czesne 0 zł – cały okres nauki
Cykl Kształcenia: 1 rok (2 semestry)
Forma kształcenia: zaocznie (sobota-niedziela, 2 weekendy w miesiącu)

Dla zawodu florysta obecnie wyodrębniono następującą kwalifikację:
OGR.01 Wykonywanie kompozycji florystycznych

Dokumenty wymagane do zapisu:
-Podanie o przyjęcie do szkoły (na druku dostępnym w Sekretariacie szkoły)
-Świadectwo ukończenia szkoły średniej
-Dokument tożsamości (do wglądu)
-2 zdjęcia (legitymacyjne)
-Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki (skierowanie do lekarza medycyny pracy do odbioru w Sekretariacie szkoły przy zapisie)

GALERIA PRAC – prace naszych florystów oraz kursantów

Florystyka to połączenie sztuki i rzemiosła. Jest to dziedzina, która zawsze będzie potrzebna, dlatego zawód florysty bez wątpienia można nazwać przyszłościowym. Nauka na tym kierunku, pod okiem naszych doświadczonych instruktorów, to przyjemność pracy z kwiatami oraz pole do popisu dla osób kreatywnych. To także niezbędna wiedza teoretyczna z zakresu podstaw florystyki, planowania kompozycji i dekoracji roślinnych, a także sprzedaży roślin, wyrobów i materiałów florystycznych.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kierunku florystyka

Nauka na kierunku florysty łączy przygotowanie teoretyczne z praktyką. Program nauczania przygotowujemy z naciskiem na osiągnięcie przez kursantów rzeczywistych umiejętności pozwalających na podjęcie zatrudnienia w zawodzie. Zajęcia praktyczne są przeprowadzane w pracowni florystycznej i obejmują przygotowanie materiałów florystycznych oraz wykonywanie kompozycji i odbywają się w naszej pracowni florystycznej.

Kwalifikacje i dokumenty po zakończeniu nauki

Nauka obejmuje dwa semestry i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikację OGR.01. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły policealnej na druku MEN. Zdanie egzaminu jest potwierdzone wręczeniem świadectwa potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz dyplomu w zawodzie Florysta. Po zdaniu egzaminu z kwalifikacji absolwenci otrzymują również suplement do dyplomu w języku polskim i angielskim.

Realizowane przedmioty

Przedmioty ogólnokształcące
1.Podstawy przedsiębiorczości*
Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym
1.Bezpieczeństwo i higiena pracy
2.Podstawy florystyki
3.Planowanie kompozycji i dekoracji roślinnych
4.Przygotowanie  do  sprzedaży roślin, wyrobów i materiałów florystycznych
5.Język obcy zawodowy
Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym
1.Przygotowanie materiałów florystycznych i wykonywanie kompozycji

Praktyka zawodowa 4 tygodnie (140h)
UWAGA: zajęcia praktyczne organizowane są w naszej pracowni florystycznej, w ośrodkach kształcenia praktycznego oraz pracowniach szkolnych.
*zajęcia prowadzone tylko dla słuchaczy, którzy na wcześniejszym etapie edukacyjnym nie realizowali tego przedmiotu

Wiedza i umiejętności Absolwenta

Absolwenci znajdują pracę:
-w kwiaciarniach

-w firmach zajmujących się organizacją ślubów

-w firmach zajmujących się dekorowaniem wnętrz  i wystaw sklepowych

-w takich miejscach jak pracownia florystyczna

Absolwent FABER Centrum Kształcenia otrzyma:
-Świadectwo o ukończeniu szkoły policealnej na druku MEN
-Świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (po zdaniu egzaminu)
-Dyplom w zawodzie Florysta oraz suplement w języku polskim i angielskim (po zdaniu egzaminu z kwalifikacji)

Kwalifikacja: OGR.01 Wykonywanie kompozycji florystycznych

Egzamin potwierdzający kwalifikację OGR.01 pod koniec II semestru.


ZAPISZ SIĘ