Drenaż limfatyczny jest masażem, który pobudza krążenie krwi i limfy. Jego celem jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele człowieka następuje lepsze odżywienie, poprawia się praca komórek a także prawidłowa regulacja krążenia krwi a co za tym idzie lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły już podstawowe kursy masażu, są absolwentami lub uczniami szkół policealnych na kierunkach związanych z masażem, osób studiujących na kierunkach medycznych, fizjoterapeutów jak i również wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat masażu segmentarnego i drenażu limfatycznego.

Czas trwania: 18h
System nauki: dziennie, zaocznie lub wieczorowo

Zapewniamy:
• wszystkie materiały szkoleniowe
• małe kameralne grupy

Dokumenty wymagane do zapisu:
Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (do wglądu)

Program kursu:
• Podstawy anatomii i fizjologii
• Układ chłonny
• Wprowadzenie-na czym polega i jak działa masaż segmentarny i drenaż limfatyczny
• Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, kiedy można go stosować