Technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych 514207

Opis zawodu

Specjalista od piękna i dobrego samopoczucia czyli technik usług kosmetycznych – Kraków i okolice

Zawód technik usług kosmetycznych jest zawodem usługowym należącym do branży administracyjno-usługowej. W salonie kosmetycznym można również prowadzić sprzedaż kosmetyków, preparatów ziołowych, suplementów diety oraz akcesoriów do odsprzedaży klientowi, co stawia kosmetyczkę w kolejnej roli, handlowca. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała.

Jakie usługi może oferować profesjonalna kosmetyczka?

W puli oferowanych usług przez kosmetyczkę znajdują się zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej oraz zabiegi z zastosowaniem czynników fizykalnych. Klient podczas wizyty w salonie kosmetycznym oprócz usługi bezpośredniej otrzymuje pakiet porad związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp i ciała oraz upiększaniem w warunkach domowych. Kolejnym działem porad jest stylizacja i wizaż, gdzie klient otrzymuje wyczerpujące wskazówki na temat rodzaju makijażu oraz sposobów jego wykonania, dopasowaniu formy fryzury i kolorystyki włosów, doboru odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków. Równie ważnym elementem pracy kosmetyczki jest skorelowana współpraca z lekarzem dermatologiem, polegająca na wspomaganiu terapii i przynosząca wymierne efekty w trakcie leczenia chorób skóry gładkiej, owłosionej oraz przydatków skórnych.

Wykwalifikowani technicy usług kosmetycznych mogą zostać zatrudnieni w wielu gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA, najwyższej klasy hotelach, które świadczą usługi pielęgnacyjne, laboratoriach kosmetologicznych oraz salonach paznokci. Absolwenci bardzo często zakładają własną firmę. To zawód, który daje wiele możliwości zatrudnienia oraz samorealizacji.

Plan nauczania

Praktyki zawodowa 4 tygodnie ( 160h)
*zajęcia prowadzone tylko dla słuchaczy, którzy na wcześniejszym etapie edukacyjnym nie realizowali tego przedmiotu

Wiedza i umiejętności Absolwenta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) przeprowadzania diagnozy kosmetycznej;
2) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających;
3) udzielania porad kosmetycznych;
4) organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego

Kwalifikacja AU.61 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy

AU.61 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy

Kwalifikacja AU.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

AU.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp


ZAPISZ SIĘ