Florysta

florysta 343203

Opis zawodu

Artystyczny i kreatywny zawód z przyszłością czyli florysta – Kraków

Florysta jest zawodem stworzonym dla każdej osoby, posiadającej przynajmniej trochę wyobraźni oraz poczucia estetyki. Naszą ofertę kierujemy do nawet takich osób, które wcześniej nigdy nie zajmowały się kwiatami. Natomiast ci, którzy kochają kwiaty z pewnością będą zadowoleni zdobywając wiedzę i umiejętności a następnie wykorzystując je w przyszłości.

Florysta zajmuje się kreacją dekoracji roślinnych – od niewielkich, hurtowych kompozycji do rozwiązań na potrzeby indywidualne, które podnoszą estetykę wnętrz czy innych miejsc, które wymagają odpowiedniej kompozycji i rozmieszczenia. Jego zadaniem będzie wizualna oprawa wszelkich uroczystości jak komunia czy imprez jak wesele a także zajmie się kompleksowym upiększeniem każdego wnętrza, wykorzystując rośliny doniczkowe jak i cięte. Stosuje zasady kompozycji plastycznej w swojej profesji i wie jak umiejętnie zagospodarować przestrzeń oraz udekorować pomieszczenia.

Co robić po skończeniu tego kierunku?

Osoby, które skończą kierunek, którego celem jest zwód florysta, otrzymają możliwość zatrudnienia kwiaciarni albo założenia własnej działalności w tej tematyce. Na popularności zyskują stale firmy dekoratorskie zajmujące się zamawianiem, przygotowywaniem, planowaniem i aranżacją wystrojów wnętrz, ogrodów i innych na takie wydarzenia jak śluby czy chrzciny. Jako florysta znajdziesz zatrudnienie także w firmach zajmujących się świadczeniem usług w zakresie projektowania wyposażenia ogrodów a także wszelkich wnętrz przy użyciu dekoracji roślinnych. Jak można zauważyć, zawód florysty daje naprawdę duże możliwości dlatego warto podjąć edukację i zapewnić sobie przyszłość.

kwalifikacja RL.26. Wykonywanie kompozycji florystycznych

Wiedza i umiejętności Absolwenta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie florysta powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) projektowania dekoracji roślinnych;
2) wykonywania dekoracji roślinnych;
3) aranżacji florystycznego wystroju wnętrz oraz otwartej przestrzeni;
4) pielęgnowanie kwiatów ciętych i doniczkowych;
5) przygotowywać rośliny cięte do tworzenia bukietów i kompozycji w koszach, wazonach i innych naczyniach;
6) tworzenie kompozycji roślinno-dekoracyjnych na różne potrzeby;
7) stylizowanie wnętrza kościołów, biur, sklepów, mieszkań, stoisk targowych wykorzystując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe;
8) utrwalanie rośliny różnymi metodami;
9) przygotowywanie wystaw roślinnych, stoisk na targach.

Kwalifikacja: RL.26. Wykonywanie kompozycji florystycznych

Kwalifikacja: RL.26. Wykonywanie kompozycji florystycznych


ZAPISZ SIĘ